top of page

SKIAREÁL STRÁŽNÉ

Mapa skiareálu Strážné v Krkonoších

Lyžařské středisko v nadmořské výšce 800 - 1300 m n.m., 6 km od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn, celoročně nabízí rozmanité příležitosti k rekreaci a sportu.

 

Ski areál Strážné je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti.


Bouda Zvonařka se nachází na stejném svahu jako tři hlavní obecní sjezdovky. Díky tomu je k černé sjezdovce "Za hřištěm" a k červeným sjezdovkám „Pod Starou školou“ a „Kotva“ možný příjezd i návrat na lyžích bez nutnosti pěší chůze.

 

Na vlecích "Kotva" a "Nad Kolonkou" lze využít večerní lyžování. Tyto sjezdovky jsou rovněž uměle zasněžovány. Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský vlek „provázek“ a velmi mírný cvičný svah sousedící s modrou sjezdovkou.

 

Všechny sjezdové tratě jsou dvakrát denně upravovány rolbou, v případě většího množství sněhu i častěji.

Skiareál Strážné sjezdovka Kotva

Ve Skiareálu Strážné také najdete několik lyžařských škol a půjčoven.

 

Pro návštěvníky Skiareálu Strážné je k dispozici SKI TAXI zdarma pro dopravu na lyžařské vleky a zpět. Dopravu zajišťuje obec Strážné denně od 8:45 do 16:30. Stanoviště taxi je na centrálním parkovišti na náměstí, objednávky na tel. č. +420 777 991 535.

 

Bežkařská trať Krkonoše nad Klínovými boudami

V blízkosti Strážného se nacházejí ski areály Bubákov a Herlíkovice (cca 7 km) a Špindlerův Mlýn (cca 15 km). Pro méně zkušené lyžaře jsou vhodné také vleky ve Vrchlabí (Skiareál Kněžický vrch) nebo na Benecku (cca 15 km). Příznivcům běžeckých disciplín a skialpinismu se zde nabízí ideální výchozí bod pro hřebenové túry třeba až na nejvyšší vrchol ČR - Sněžku. Běžecké stopy začínající ve Strážném jsou napojeny na Krkonošskou lyžařskou cestu.

Aktivity

AKTIVITY

Lyžování

Skialpinismus

Běžkování

Snowboarding

Horská turistika

bottom of page