Kdo jsme

Horská chata lyžákového typu je vhodná svým zázemím se společným sociálním zařízením spíše pro školní nebo firemní pobyty a pro nenáročné horaly, co mají smysl pro dobrodružství. Kapacita boudy je 55 osob, s možností ubytování ve dvou, tří a čtyř až pětilůžkových pokojích. Bouda se nachází v blízkosti silnice, díky čemuž je vhodná i pro rodiny s dětmi (dobře dostupné i s kočárkem). Umývárny se sprchami jsou společné. Chata disponuje jídelnou v dřevěném stylu, kde se podávají snídaně, obědy, točené pivo a podobně. V jídelně je i možnost hraní kulečníku a stolního fotbalu. Na nejbližší sjezdovku můžete dojet už od chaty na lyžích a je zde ideální výchozí bod pro hřebenové túry.

Letní aktivity

Chata se nachází na kraji obce Strážné v krásném prostředí Krkonošského národního parku. Cca 500 m od boudy se nachází sportovní areál s hřištěm na malou kopanou, volejbal, nohejbal a dvěma tenisovými kurty. Rodiny s dětmi jistě ocení dětské hříště v těsné blízkosti restaurace na náměstí. Okolí Strážného je díky velkému množství cest vhodné také pro pěší nebo horské túry. Celé léto jsou k dispozici vyjížďky na koních. Nepříliš vzdálený Špindlerův Mlýn nabízí bobovou dráhu, Monkey Park (lanové centrum) a mnoho adrenalinových aktivit, jako je přemostění přes přehradu apod. Další blízká místa na výlety: Krkonošské Muzeum vzdálené 4,35 km, Zámek Vrchlabí 4,61 km, Rozhledna Žalý-Benecko 3,42 km, Zámek Jilemnice 9,97 km, zřícenina Dolní Štěpánice 8,99 km, Rozhledna Černohorská Janské Lázně-Černá hora 8,99 km. Restaurace v okolí: Penzion Černý Petr Strážné 0.70 km, Zámecká Konírna 2,91 km, Pivovarská Bašta Vrchlabí 4,2 km.

Služby

V přízemí budovy je umístěn výčep, kde Vám nabídneme točené pivo, alkoholické i nealkoholické nápoje, pochutiny, zmrzlinové poháry, ale také něco malého k snědku (dle aktuální nabídky, obvykle nakládaný hermelín, klobása, domácí tlačenka a domácí utopenci). Od místnosti s výčepem můžete projít do společenské místnosti s TV a satelitem. Vedle výčepu a společenské místnosti se nachází jídelna, kde je k dispozici stolní fotbal, kulečník a šipky. Téměř celá bouda je pokryta Wi-fi signálem umožňujícím připojení k internetu zdarma.

Parkování

U boudy / hlídané obecní parkoviště

Stravování

Při volbě typu stravování si můžete zvolit snídani, polopenzi nebo plnou penzi. Snídaně jsou formou švédských stolů.

K obědu a večeři nabízíme možnost výběru ze dvou hlavních jídel.

Zimní aktivity

Ski areál Strážné je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti. Bouda se nachází na stejném svahu jako tři hlavní obecní sjezdovky. Díky tomu je k černé sjezdovce "Za hřištěm" a k červeným sjezdovkám „Pod Starou školou“ a „Kotva“ možný příjezd i návrat na lyžích bez nutnosti pěší chůze. Na vlecích "Kotva" a "Nad Kolonkou" lze využít večerní lyžování. Tyto sjezdovky jsou rovněž uměle zasněžovány. Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský vlek „provázek“ a velmi mírný cvičný svah sousedící s modrou sjezdovkou. Všechny sjezdové tratě jsou dvakrát denně upravovány rolbou, v případě většího množství sněhu i častěji. Ve Skiareálu Strážné také najdete několik lyžařských škol a půjčoven. Pro návštěvníky Skiareálu Strážné je k dispozici SKI TAXI, zdarma pro dopravu na lyžařské vleky a zpět. Dopravu zajišťuje obec Strážné denně od 8:45 do 16:30. Stanoviště taxi je na centrálním parkovišti na náměstí, objednávky na tel. č. +420 777 991 535. V blízkosti Strážného se nacházejí ski areály Bubákov a Herlíkovice (cca 7 km) a Špindlerův Mlýn (cca 15 km). Pro méně zkušené lyžaře jsou vhodné také vleky ve Vrchlabí (Skiareál Kněžický vrch) nebo na Benecku (cca 15 km). Příznivcům běžeckých disciplín a skialpinismu se zde nabízí ideální výchozí bod pro hřebenové túry třeba až na nejvyšší vrchol ČR - Sněžku. Běžecké stopy, začínající ve Strážném, jsou napojeny na Krkonošskou lyžařskou cestu.

 • Parkování pro hosty zdrama

 • Připojení na Wi-fi

 • Lyžárna

 • Služby pro Vaši firmu

 • Prostory pro pořádání srazů

 • Výčep s jídelnou

 • Společné sociální zařízení v každém patře

 • Toaletní potřeby k dispozici

 • Prádelna

 • Sjezdovky blízko chaty

 • Spotovní areál 500m od boudy